מגשר גירושים- קווים לדמותו

July 06 2023doritr

גישור הוא הליך אשר המטרה שלו היא ליישב סכסוך בין צדדים שונים. ניתן למצוא כיום גישור משפחתי שמטרתו היא ליישב סכסוכים משפחתיים, גישור גירושין שמטרתו היא לאפשר לבני זוג שהחליטו להתגרש להגיע להסכמות הנדרשות לתהליך המדובר ולסיים את הזוגיות שלהם בצורה מכבדת, גישור בין שותפים שהסתכסכו ועוד.

אם אתם תוהים מיהו בעצם מגשר העוסק בתחום הגירושים, מהם תפקידיו ומדוע כדאי לבחור בו בהליך גירושים אשר בהם הזוג שהחליט להתגרש מתקשה להגיע להבנות רלוונטיות, כדאי שתקראו את המאמר הבא.

מה תפקידו של מגשר גירושים?

גירושים הם לא דבר קל. זוג שמחליט להתגרש, מבין שעליו להגיע להחלטות שונות הנוגעות לחייהם המשותפים לרבות: כיצד מחלקים את הרכוש המשותף ביניהם, מי ייקח את המשמורת על הילדים, כיצד יתנהלו הסדרי הראייה, כיצד ישולמו דמי המזונות ועוד. מדובר על החלטות חשובות ביותר שיש לקבל בצורה המקובלת על שני הצדדים.

כאשר הצדדים אינם מצליחים להגיע באופן עצמאי להבנות המדוברות, הרי שהם יכולים לפנות לבית הדין הרבני או לבית המשפט על מנת שיפסקו עבורם, כאשר כל אחד מהצדדים יהיה מיוצג על ידי עורך דין שיבהיר מדוע הוא צריך לקבל את מה שהוא דורש במסגרת כל סוגיה ועוד.

בכדי שלא להגיע למשפט ובכדי לסיים את הליך הגירושים בצורה קלה, מהירה, טובה, נוחה ומכבדת, כדאי מאוד לבחור מגשר גירושים מקצועי, אשר תפקידו היא לסייע לזוג להגיע להבנות הנדרשות בכדי לקבל החלטות משותפות בכל סוגייה הנוגעת להליך הגירושין. תפקידו היא לכוון כל אחד מבני הזוג לקראת הבנות, לסייע להם להתגמש, להעניק להם כלים שיכולים לאפשר להם להתנהל בצורה טובה יותר בהגעה להבנות ועוד.

מה חשוב לדעת על מגשר גירושים?

מגשר גירושים יכול להיות איש מקצוע שאין לו ידע בתחום המשפטי הנוגע לנושא, אך אין ספק שאם יש אפשרות לבחור מגשר שהוא גם עורך דין דיני משפחה, הרי שבהחלט כדאי לעשות את זה. המטרה בסופו של דבר היא שהליך הגישור יביא את הצדדים לחתום על הסכם גירושים וכאשר מדובר על מגשר שהוא גם עורך דין דיני משפחה, הרי שתהיה לו היכולת לסייע לזוג לערוך את ההסכם בצורה הטובה ביותר.

מעבר לכך, חשוב כמובן לבחור במגשר שאיננו קשור באופן כלשהו לאחד מהצדדים וזאת בכדי שהליך הגישור יהיה אובייקטיבי וחף מאינטרסים, חשוב שהמגשר יהיה סבלני, אמפטי ומכיל שכן, מדובר על מצב רגיש וכן, חשוב ביותר שהוא לא ישתמש במידע שמגיע אליו בהליך לכל צורך שאיננו קשור להליך וכן שישמור על סודיות של המידע שמגיע אליו.

כיצד בוחרים מגשר גירושים?

בכדי לבחור מגשר גירושים מקצועי ומנוסה בתחום, חשוב ביותר לבדוק לאיזה מגשר יש ניסיון בתחום המדובר, ידע מקצועי רחב היקף, איזה מגשר ידוע בסבלנות ובאמפטיה שלו, ביכולת שלו לפתור סכסוכים שונים בצורה טובה ועוד. כדאי מאוד לקבל המלצות על מגשר טרם בוחרים בו.

 

Share: