איך תדע אם אתה סובל מדיכאון ואיך מטפלים?

September 11 2023spiderus_admin

דיכאון הוא מחלה לכל דבר. לעיתים אנשים משתמשים במילה דיכאון בכדי לתאר מצב רוח רע או תחושה של עצב, אולם חשוב מאוד להבין כי מדובר על מחלה נפשית לא פשוטה להתמודדות הדורשת טיפול. לא כל אדם אשר סובל מעצב ממושך בשל סיבה כלשהי הוא אדם אשר לוקה בדיכאון.

יחד עם זאת, חשוב מאוד שתדעו מהם התסמינים לדיכאון ואם אתם חשים כי ייתכן שאתם סובלים מדיכאון בהתאם לתסמינים המדוברים, כדאי שתיגשו לאבחון מצבכם ובמידה ואתם מאובחנים כלוקים בדיכאון, גם לטיפול מתאים שיסייע לכם לחיות את חייכם בצורה טובה יותר.

כיצד תדעו אם אתם בדיכאון?

אז איך בעצם יודעים אם המצב שבו אתם מצויים הוא דיכאון? לא מעט אנשים כאמור אשר סובלים מעצב או מצער, תוהים האם הם מדוכאים או שמא מדובר על תחושות חולפות. הנה כמה מהתסמינים של דיכאון שיכולים לסייע לכם להבין האם אתם לוקים בדיכאון:

אם יש לכם ירידה משמעותית ביותר במצב הרוח לאורך פרק זמן של יותר משבועיים, אם אתם נמנעים מפעילויות שבעבר הסבו לכם הנאה, אם אתם מסתובבים באופן תמידי עם תחושת אשמה, עצבנות או כעס, אם יש לכם הפרעות בתיאבון או הפרעות בשינה כגון: אם אתם לא מצליחים לישון או שאתם ישנים פרקי זמן ארוכים ביממה, אם אתם חשים חוסר אנרגיה, עייפות ובשל כך גם כמעט לא יוצאים מהבית, ייתכן מאוד שאתם סובלים מדיכאון.

כיצד מאבחנים דיכאון?

אם זיהיתם כי אתם חווים את התסמינים שהוזכרו לעיל יותר משבועיים, כדאי מאוד שתיגשו לאבחון. אבחון מקצועי יסייע לכם להבין האם אכן מדובר על דיכאון או שמא מדובר על אבחנה מבדלת כלשהי. חשוב מאוד שהמאבחן יהיה איש מקצוע המוסמך באבחון מחלות נפשיות לרבות: דיכאון. וכי הוא יבחן היטב את מצבכם הנפשי בכדי להכריע האם אתם אכן לוקים בדיכאון.

במידה ואתם אכן סובלים מדיכאון, תופנו לטיפול. אתם יכולים לבחור טיפול CBT רגשי למבוגרים בחיפה, טיפול תרופתי במידה והמצב חמור ודורש זאת או סוגים אחרים של טיפולים שיכולים להתאים למצבכם.

טיפול בדיכאון

לא פעם אדם אשר לוקה בדיכאון חש תחושות קשות מאוד בקשר לחיים. הוא חש כי אין לו תקווה וכי הוא לא יכול עוד להתנהל בעולם במצבו. לעיתים הוא גם יסבול ממחשבות אובדניות ועל כן, במקרים קשים, פסיכיאטר יציע לו טיפול תרופתי המבוסס על תרופות נוגדות דיכאון, שיכולות לסייע לו.

יחד עם זאת, חשוב מאוד לשלב עם הטיפול התרופתי טיפול נפשי כלשהו. כמובן שאם המצב איננו חמור מאוד, ניתן להסתפק בטיפול נפשי בלבד. טיפול בדיכאון יכול להתבסס על טיפול פסיכולוגי בשיטות שונות לרבות: טיפול פסיכולוגי דינמי או טיפול CBT. הטיפול חייב להיות מותאם לכל אדם בהתאם לאופיו, אישיותו ועוד.

Share: