כלבים וילדים: כיצד ליצור התמודדות חיובית ובטוחה

May 19 2023doritr

הכלב מהווה את החבר הנאמן ביותר של האדם, כך כולם אומרים. ואכן, לא מעט אנשים בוחרים להביא למשפחה שלהם כלב. הכלבים מעניקים לבעלים שלהם אהבה ללא תנאי.

חשוב לדעת כי הכלבים יכולים להגיע לרמה קוגניטיבית של ילדים בגיל 4, כלומר, הם יכולים להבין יותר מ200 מילים ועל כן, ניתן לבנות קשר טוב מאוד בין בני אדם לבין כלבים ומי שיכול לפתח איתם את הקשר הטוב ביותר הם ילדים.

לא מעט ילדים מפתחים קשרים מרגשים מאוד עם הכלבים שלהם, הם מבלים איתם פרק זמן משמעותי ביותר ביממה, הם מדברים איתם, הם מלמדים אותם דברים והם בעיקר מרגישים שהכלב הוא לחלוטין כמו אח נוסף עבורם.

כיצד הכלב יכול להשפיע על ילדים?

למידה דרך כלבים מהווה למידה יעילה ביותר עבור ילדים. החיבור של הילד עם הכלב וההכרות עם העולם שלו, מסייעת לו ללמוד כיצד לפתח סבלנות ועבוד הדדי. כאדר ילד שותף לתהליך אילוף כלבים, הוא יכול לפתח אמפטיה כלפי הכלב שלו, ביטחון עצמי אשר נובע מכך שהוא רואה כי הוא מצליח לאלף את הכלב שלו וכי הכלב שלו מקשיב לפקודות הבסיסיות שהוא נותן לו ועוד. אין ספק שהכלב יכול להעצים מאוד כל ילד ולגרום לו להרגיש טוב.

מעבר לכך, שילוב בין ילדים לכלבים, מפתח את הכישורים החברתיים שלהם הו ברמה של מחוות התנהגות בסיסיות של הילד והן ברמה של ללמוד כיצד לפתח שיחה. הילד לומד לפתח את הסבלנות שלו את המנהיגות שלו, למצוא הנאה בתפקידים שלו עם הכלב ולהרגיש בוגר ואחראי.

איזה כלב כדאי שתביאו לילדים שלכם?

חשוב מאוד שתדעו כי לא כל כלב מתאים לכל משפחה. חשוב מאוד להתאים את הילד לגילאי הילדים במשפחה, לאופי שלהם, למה שרוצים להשיג עם הילד באמצעות הכלב ועוד. יש לבחון את הגזעים השונים ובהתאם לכך לבחור את הגזע המתאים ביותר לכל ילד.

כלבים רגועים יתאימו לילדים היפר אקטיביים שכן הם יכולים למתן את ההתנהגות שלהם וללמד אותם כיצד להאט את הקצב. לילדים מופנמים ורגועים, אפשר לבחור בכלב אקטיבי יותר, אך בד בבד, חשוב מאוד שהוא יהיה מאולף וידע כיצד להקשיב. על כן, כדאי לבחור אילוף כלבים מקצועי לכלב שאיננו מאולף.

מאלף כלבים מקצועי אשר מכיר היטב את גזעי הכלבים השונים, יוכל לסייע לכם לבחור את גזע הכלב המתאים בהתאם לכל ילד ובהתאם לכל משפחה.

לחזק את תחושת האחראיות

כאמור, אחד הדברים החשובים ביותר שכלב יכול להעניק לילד שלכם הוא פיתוח תחושת האחראיות שלו. כל ילד שמביאים לו כלב, צריך לדעת כי הוא אחראי עליו. האחראיות שלו עליו תהיה כוללת את הוצאת הכלב לטיולים, דאגה לאוכל בזמנים המתאימים ומים, משחק עם הכלב ועוד.

טרם מביאים לילד כלב, יש צורך לדבר אתו כל כך שאתם סומכים עליו בכל הנוגע לטיפול בכלב וכן, שעליו לגלות אחראיות כלפי הטיפול בו.

Share: